05 May 2008

Jak zrobić śnieg - metoda podstawowa

Article by Roman, jarhead, kong

Translation by Fireant,
Dzięki!


Aloha,

Ten mały Tutorial ma na celu pokazanie prostego sposobu na dodanie śniegu do waszych podstawek. Proszę zanotować, że jest to wyjątkowo szybka technika i z pewnością nie zapewni wizualnie miażdżących efektów najlepszej jakości, ale wygląda dobrze i jest błyskawiczna :) – dlatego tutorial jest oznaczony literą „A”. Po ostatniej rozmowie z Raffa powiedział mi, że weźmie się za wersję B ;)

Ok, krok po kroku. Jeżeli chcesz dodać do swojej podstawki śnieg zgodnie z poniższą szybką techniką, najpierw w pełni zakończ malowanie wybranej figurki. Kiedy ją ukończysz, potrzebować będziesz:

- Klej PVC
- stary pędzel
- soda oczyszczona






Weź swój wierny, stary pędzel i nałóż trochę kleju PVC w miejsca, w którym chcesz później uzyskać śnieg. 




Teraz biorąc szczyptę oczyszczonej sody ostrożnie posypuj wybrane miejsca z czekającym klejem PVC. Pozwól wszystkiemu wyschnąć (około 30 minut) po czym wyjdź na zewnątrz by zdmuchnąć nadmiar sody, która się nie utrwaliła. Możesz to zrobić w swoim pokoju, ale najlepiej nad śmietnikiem. Teraz możesz powtórzyć wcześniejsze kroki by podnieść wysokość naszego śniegu. 


Skończona baza powinna wyglądać w ten sposób:





Jest to w sumie mój sprawdzony i regularnie używany sposób na tworzenie śniegu do miniaturek – przetestowany przez kilka ładnych lat, dzięki czemu utkwiłem w tej technice. Wersja B zrobiona przez Raffa używa Śnieżnego Proszku od firmy Andrea Miniatures, i widziałem rezultat – można powiedzieć, że Wersja-B to luksusowa metoda tworzenia realistycznego śniegu na twoich podstawkach. Powyższy sposób jest jednak najtańszy :)



Mam nadzieję, że komuś się to przyda – kontynuujcie więc szczęśliwe malowanie!
Pozdrawiam,
Roman



2 comments:

  1. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany inną metodą, to można użyć mieszanki soda, wikol i woda (1:1:1), posmarować nią wybrane miejsca i posypać na wierzchu jeszcze sodą. Moim zdaniem sposób ten pozwala od razu uzyskać preferowaną grubość śniegu, nie trzeba powtarzać tej czynności aby uzyskać grubszą pokrywę ;)

    ReplyDelete
  2. Jak taki śnieg wygląda po kilku latach, czy nie żółknie?

    ReplyDelete